Lobi Gibi


LOBİ GİBİ

Hayır, faiz ve otel lobisi gibi yerli lobilerden söz etmeyeceğim.

Fransa''da Ermeni, ABD''de Yahudi lobileri, çetin pazarlıklar sonunda hükümetlerden istediklerini alıyorlar. ABD''nin koskoca Arap dünyasında bir avuç İsrail devletine kol kanat germesi, onu kollayıp gözetmesi, Yahudi lobisi sayesindedir.

Fransa''da Ermeni heykelinin dikilmesi, yine koskoca Türkiye''yi darıltma olasılığını göze alıp Ermeni çıkarlarını ön plânda tutması ve onları sevindirecek yasalar çıkarması, Ermeni Lobisinin başarısıdır.

Ülkemizde yaklaşan yerel seçimlerde, kimi seçim bölgelerinde bir büyük parti tüm iddiasını yitirmiş, anahtar parti durumuna düşmüştür. Anket verilerine göre birbirine yaklaşan iki parti de kazanmak için anahtar partinin oylarına muhtaçtır.

Bu durumda diyorum, anahtar parti, Ermeni ve Yahudi lobilerini örnek alıp pazarlığa oturamaz mı? Çünkü ne belediye hizmetlerinden yararlanabiliyor doğru dürüst, ne de belediye çalışanları arasında bir mensubu var.

Demokrasilerin vazgeçilmez unsuru kabul edilen siyasî partilerin bir görevi de kendilerine oy veren seçmenlerin haklarını - imkânları ölüsünde- savunmak değil mi?

Karınca kararınca...


Yazı Sahibi

Rasim Canbolat
Rasim Canbolat
Yazı Sayısı 614 Yazısı var.
Aldığı Yorum 1644 Yorum Almış
Bilgiler
Eklenme Tarihi 14 Şubat 2014 tarihinde eklendi.
Okunma Sayısı 670 kez okundu.
Beğeni Düzeyi
Begeni Sayısı 0 kişi yazıyı beğenmiş.
Eleştiri Sayısı 0 kişi yazıyı eleştirmiş.
Paylaşım
Facebook da Paylaş Facebook' da Paylaş
Yazıyı Profilinizde Paylaşır.

Bu yazıya sadece sitemizin üyeleri yorum yapabilir. Yorum yapabilmek için üye olunuz ya da üye girişi yapınız.
Telif Hakkı Uyarısı!

Lobi Gibi isimli yazı, Rasim Canbolat tarafından 14 Şubat 2014 tarihinde sitemize eklenmiştir. Aksi ispat edilmediği sürece, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. Maddesi gereği eserin tamamının telif hakları yazara aittir. Herhangi bir şekilde "alıntı olduğu ve hangi yazara ait olduğu" belirtilmeden ve yazarın sitemizdeki sayfasına link vermeden kullanmak hırsızlıkla eşdeğer suçtur. İlgili Kanun gereği Eser sahibi şikayetçi olduğu taktirde cezai müeyyidesi 3 yıldan 6 yıla kadar paraya çevrilemez hapis, 150.000/300.000 YTL ağır para cezasıdır. Yine İnternet yasası gereği de her hangi bir sitede yazıların kullanılması halinde site sahipleri sorumlu olup, sistemlerini Cumhuriyet Savcılıklarının incelemelerine açmak durumundadır. Gelişen teknoloji sayesinde yapılan incelemeler; IP tespiti ve yazının gönderildiği bilgisayarın bulunmasına imkan vermektedir. Şikayet halinde, sitemizin avukatları da konu ile ilgileneceklerdir...Giriş PaneliHaftanın Konusu
Barış

Bu hafta, haftanın konusu Barış seçilmiştir. Bu konuda yazılan yazıları okumak için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz...

Yazıları Oku

Okudunuz mu ?

Mehmet EminEfendioğluAşkı Gözyaşlarıyla Gelin Ettim
Mehmet Emin Efendioğlu

Kitaplar

Tanıdığım Çok Kimsem YokTanıdığım Çok Kimsem Yok
Ercan Akarsu

Köşe Yazıları

Erol SunatBu Kibarlık Bizi Öldürecek!
Erol Sunat

Ertuğrul Erdoğanİyi Bir Hamle Yapmalıyız
Ertuğrul Erdoğan