Olur mu Hiç


Olur mu Hiç


Olur mu hiç?

Uyanır uyanmaz gördüklerine bir güzel gülümsemeyle birlikte ''günaydın'' demeden.

Sabah çayını aceleyle de olsa tadını çıkara çıkara içmeden . İçine bir karanfil ya da bahçeden toplanmış taze naneden bir yaprak atmadan .

Selam etmeden geçmeyen kuşlar ile ,pencere önünde sizi bekleyen acıkmış bir kedi ve yanında gelen arkadaşları olmadan , iş yerindeki koltuğunuzda gözü olan , mır mır mırıldanan var bir de .Hiç olur mu onları okşamadan ,doyurmadan .

Kapıdan çıkar çıkmaz mis gibi kokan hanımelinin kokusunu içe çekmeden mesela . Çocukluk anılarının üzerini şöyle bir süpürmeden olur mu hiç ?

Güllerin tomurcuk hallerini seyretmeden bir süre .

Yeni biçilmiş çim kokusuyla az hayal kurmadan sere serpe . Nasıl olur ?


Etrafta durmadan hapşuran ,gözleri sulananlara rağmen ,polenlere teşekkür etmeden olur mu hiç ?

Döngüyü izlemeden , papatyaların ,lalelerin , menekşelerin toprağa nasıl kök saldıklarını ve yağmura ,rüzgara rağmen , nasıl sapasağlam durduklarını hayranlıkla seyretmeden olur mu hiç ?


Yeni kurulan bilgisayarın klavyesine alışmaya çalışırken , bir fincan kahvenin kokusunu içe çekmeden , ne vakittir okunmayı bekleyen kitabı çantaya atmadan olur mu hiç ? Kitap taşınmayan çanta ,gerçek bir çanta olur mu hiç ?

Müziğin sesini az açıp Candan dinlemeden ,''Biz milyonlarca kuştuk'' derken , sigmurtu hissetmeden olur mu hiç ? ''Yapayalnız '' derken bir de ,yere daha bir sağlam basmadan , güçlenip , köklenmeden olur mu hiç ?


Eski kablolar ,yazmayan kalemler , üzerine telefon numaraları yazılmış küçük not kağıtları ,artık hangi kapıyı açtığı bilinmeyen anahtarlar , kenarı kırık fincan sizinle vedalaşma zamanı .

Bir teşekkür etmeden olur mu hiç ?

Bahara hoşgeldin demeden , temizliğin kokusunu içe çekmeden , doğada yürüyüş yapmadan olur mu hiç ?

Hiç olur mu doyasıya sevmeden , sarılmadan ,bebek koklamadan , çocuklarla coşmadan. Hiç olur mu umudu sarıp sarmalayıp sıcak tutmadan .

Olur mu hiç güzellik dağıtmadan? Bir küçük tebessüm kondurmadan sızısı olanların yüzüne ,yüreğine , olur mu hiç ?

Hamurumuz sevgiden . Ve çürüten tek şey maddeyi sevgisizlik . Öyleyse , olur mu hiç onu yaymadan ,dağıtmadan , paylaşmadan ...Yazı Sahibi

Gülşen Kazgın
Gülşen Kazgın
Yazı Sayısı 24 Yazısı var.
Aldığı Yorum 65 Yorum Almış
Bilgiler
Eklenme Tarihi 26 Nisan 2014 tarihinde eklendi.
Okunma Sayısı 1220 kez okundu.
Beğeni Düzeyi
Begeni Sayısı 0 kişi yazıyı beğenmiş.
Eleştiri Sayısı 0 kişi yazıyı eleştirmiş.
Paylaşım
Facebook da Paylaş Facebook' da Paylaş
Yazıyı Profilinizde Paylaşır.

Bu yazıya sadece sitemizin üyeleri yorum yapabilir. Yorum yapabilmek için üye olunuz ya da üye girişi yapınız.
Telif Hakkı Uyarısı!

Olur mu Hiç isimli yazı, Gülşen Kazgın tarafından 26 Nisan 2014 tarihinde sitemize eklenmiştir. Aksi ispat edilmediği sürece, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 81. Maddesi gereği eserin tamamının telif hakları yazara aittir. Herhangi bir şekilde "alıntı olduğu ve hangi yazara ait olduğu" belirtilmeden ve yazarın sitemizdeki sayfasına link vermeden kullanmak hırsızlıkla eşdeğer suçtur. İlgili Kanun gereği Eser sahibi şikayetçi olduğu taktirde cezai müeyyidesi 3 yıldan 6 yıla kadar paraya çevrilemez hapis, 150.000/300.000 YTL ağır para cezasıdır. Yine İnternet yasası gereği de her hangi bir sitede yazıların kullanılması halinde site sahipleri sorumlu olup, sistemlerini Cumhuriyet Savcılıklarının incelemelerine açmak durumundadır. Gelişen teknoloji sayesinde yapılan incelemeler; IP tespiti ve yazının gönderildiği bilgisayarın bulunmasına imkan vermektedir. Şikayet halinde, sitemizin avukatları da konu ile ilgileneceklerdir...Giriş PaneliHaftanın Konusu
Barış

Bu hafta, haftanın konusu Barış seçilmiştir. Bu konuda yazılan yazıları okumak için aşağıdaki butonu kullanabilirsiniz...

Yazıları Oku

Okudunuz mu ?

Uğur DenizYaşayanKaldır Başını İndir Kaşını!
Uğur Deniz Yaşayan

Kitaplar

Gülünü Bulan AdamGülünü Bulan Adam
Lütfi Şahin

Köşe Yazıları

Erol SunatBu Kibarlık Bizi Öldürecek!
Erol Sunat

Ertuğrul Erdoğanİyi Bir Hamle Yapmalıyız
Ertuğrul Erdoğan